Menu główne

Zalecane praktyki podczas wymiany

Handel jest funkcją społeczności, która pozwala na składanie ofert innym graczom w celu wymienienia się różnymi przedmiotami w grze oraz tymi związanymi z platformą Steam. Tak jak w prawdziwym świecie, gracze mogą próbować cię oszukać, żeby zdobyć twoje przedmioty. Wymienianie się może być uczciwe i bezpieczne, dlatego też zachęcamy użytkowników Steam do przejrzenia poniższych zaleceń.

Czym jest oszustwo?

Oszustwo ma miejsce, gdy gracz nakłoni inną osobę do dokonania wymiany, przekazania prezentu lub transakcji na rynku z nieszczerymi zamiarami. Zazwyczaj oznacza to przekonanie innego gracza, że oferta jest dobra bądź sprawiedliwa, choć w rzeczywistości taka nie jest.

Zobacz nasze zasady przywracania przedmiotów, by uzyskać więcej informacji.

Wymiany, których nigdy nie powinno się akceptować

 

Wymiany zawierające pieniądze

Interfejs okna wymiany na Steam nie obsługuje w żaden sposób przelewu pieniędzy. Do tego zaliczają się środki Portfela Steam, konta PayPal, karty podarunkowe ani żadne inne formy pieniężne.

Wymiany zawierające klucze produktów

Klucze produktów nie mogą być dodawane do okna wymiany ani wymieniane. Mogą one pochodzić z innej gry, być fałszywe, już użyte lub posiadać blokadę regionalną.

Wymiany przedmiotów/prezentów w zamian za nic

Należy wymienić wszystkie przedmioty w jednej wymianie. Możesz dodać dowolną liczbę przedmiotów do wymiany, więc nie ma powodów, aby dokonywać kilku wymian. Jeżeli zechcesz przekazać przedmiot, nie otrzymując nic w zamian, otrzymasz stosowne powiadomienie, że wybrany przez ciebie przedmiot jest uznawany za podarunek.

Wymiany oferujące pieniądze z Portfela Steam

Pieniądze w Portfelu Steam nie mogą być wymieniane, przemieszczane, darowane lub automatycznie dodawane do konta innego użytkownika. Nigdy nie akceptuj ofert obiecujących pieniądze z Portfela Steam.

Nie pożyczaj przedmiotów

Jeśli przekażesz innemu graczowi przedmiot, nie możesz powstrzymać go od zatrzymania tego przedmiotu. W większości przypadków, gdy gracz zechce pożyczyć przedmiot, nie ma zamiaru go zwrócić. Nie pożyczaj przedmiotów innym graczom.

Na co trzeba uważać

 

Upewnij się, że dokonujesz wymiany z prawidłowym użytkownikiem

Oszuści mogą często udawać znajomych i handlarzy znanych w społeczności. Przejrzyj informacje w ofercie wymiany, aby upewnić się, że dokonujesz wymiany z odpowiednią osobą. Obowiązek weryfikacji drugiej osoby leży po twojej stronie.

Steam dostarcza wielu informacji w ofercie wymiany, w tym jak długo jesteście znajomymi, poziom konta Steam, wiek konta oraz grupy, w których znajomy jest moderatorem.

Nie pozwól na to, by ktoś cię ponaglał na kupno przedmiotu w celu wymienienia go z innym użytkownikiem

Oszust może próbować przekonać cię do zakupu i wymiany przedmiotu z Rynku Społeczności Steam. Oszust poda powód, dla którego sam nie może dokonać zakupu lub wymienić się bezpośrednio (sprzedawca nie chce się porozumieć). Po zakupie przedmiotu oszust usunie cię z listy znajomych i zablokuje komunikację. Osoba sprzedająca przedmiot współpracuje z oszustem, aby sprzedać tani przedmiot za wysoką kwotę pieniędzy.

Nie wymieniaj się przedmiotami poza ofertą wymiany

Jeśli inny użytkownik tego wymaga, prawdopodobnie próbuje cię oszukać. Zawsze nalegaj, aby wszystkie przedmioty zostały wymienione w ramach jednej oferty wymiany.

Unikaj korzystania z pośredników

Pośrednik nie powinien być potrzebny, jeżeli używasz wbudowanego systemu wymian. Pośrednik może cię oszukać, podszywając się pod innego handlarza, współpracując z oszustem i/lub zatrzymując wszystkie przedmioty, jakie mu dasz.

Powiązane artykuły
Zalecane praktyki podczas wymiany Zasady przywracania przedmiotów na Steam