Menu główne

Mobilny token uwierzytelniający Steam Guard

 

Jeśli nie możesz się zalogować, korzystając z mobilnego tokena uwierzytelniającego Steam Guard, odwiedź stronę help.steampowered.com, by uzyskać pomoc w odzyskaniu dostępu do swojego konta.

 

Czym jest mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?

 

Rozwiązywanie problemów

 

Pytania ogólne

Czym jest mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?

Mobilny token uwierzytelniający Steam Guard to jedna z funkcji aplikacji mobilnej Steam, która umożliwia zapewnienie twojemu kontu Steam większego bezpieczeństwa. Token generuje kod, który musisz wpisać przy logowaniu się do swojego konta Steam. Kod ten zmienia się co 30 sekund, może zostać wpisany tylko raz i jest niemożliwy do odgadnięcia.

System ten (popularnie nazywany weryfikacją dwuetapową) jest znacznie bezpieczniejszy niż samo wpisywanie loginu i hasła.

Valve również zaleca przypisanie numeru telefonu do swojego konta Steam, co znacznie ułatwia odzyskanie konta w razie jego straty.

Twój telefon nie musi mieć połączenia z internetem, by token działał, lecz za to musi posiadać prawidłowo funkcjonujący zegar z właściwie ustawioną godziną i datą.

Dlaczego zaleca się przypisanie numeru telefonu do konta Steam?

Ułatwia to odzyskanie hasła, jeśli się go zapomni, lub konta, jeśli zostanie skradzione. Dzięki przypisaniu numeru możesz zresetować swoje hasło lub przenieść mobilny token uwierzytelniający Steam Guard z jednego telefonu na inny (poprzez SMS).

Jak mogę dodać numer telefonu do mojego konta Steam?

Aby dodać numer telefonu do swojego konta lub zarządzać poprzednio dodanym numerem:

 • Zaloguj się do Steam (używając klienta albo przeglądarki internetowej) i kliknij na nazwę profilu w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz „Szczegóły konta” z rozwijanego menu.
 • Pod „Informacje kontaktowe” wybierz „Powiąż numer telefonu”. Jeśli numer telefonu już wcześniej był przypisany do konta, zamiast tego zobaczysz „Zarządzaj swoim numerem telefonu”.
 • Wpisz swój numer telefonu i wybierz „Dalej”. Wyślemy SMS z kodem potwierdzającym – wpisz ten kod, aby zweryfikować, że mamy dobry numer.
 • To wszystko!

Teraz będziesz w stanie zresetować swoje hasło za pomocą mobilnego tokena uwierzytelniającego przez SMS.

Pamiętaj, że z danym kontem Steam może być powiązany tylko jeden numer w tym samym czasie.

Jak mogę włączyć mobilny token uwierzytelniający?

Poradnik dotyczący aktywacji tej funkcji znajdziesz tutaj.

Jak mogę zalogować się, używając kodu tokena?

Jeśli mobilny token uwierzytelniający jest włączony na twoim koncie Steam, poprosimy cię o wpisanie kodu tokena po prawidłowym podaniu loginu i hasła.

 • Otwórz aplikację mobilną Steam, zaloguj się przy jej pomocy do swojego konta Steam, a następnie przejdź do menu Steam Guard (u góry listy dostępnych menu) – zobaczysz tam swój aktualny kod tokena (w przypadku, gdy nie jest się zalogowanym, kod ten jest wyświetlany na stronie logowania).
 • Wpisz swój kod tokena, gdy cię o niego poprosimy. Nie martw się, jeśli kod na twoim telefonie przybierze czerwoną barwę i się zmieni – wciąż masz nieco czasu, by wpisać stary kod.

Kod tokena jest jednorazowego użytku, a używanie starych kodów jest niemożliwe, więc jeśli przed chwilą został przez ciebie użyty kod, poczekaj, aż otrzymasz nowy przed próbą kolejnego zalogowania.

NIGDY go nikomu nie podawaj i nie wpisuj na stronach niezarządzanych przez Valve. Pomoc techniczna Steam NIGDY nie poprosi cię o podanie żadnego kodu.

Gdzie znajdę mój kod mobilnego tokena uwierzytelniającego?

Aplikacja mobilna Steam zapewnia ci dostęp do twojego kodu tokena.

 • Otwórz aplikację mobilną Steam.
 • Aktualny kod tokena widnieje na stronie logowania (przed wpisaniem loginu i hasła).
 • Po zalogowaniu kod tokena wyświetlany jest w menu Steam Guard.

Nie posiadam telefonu komórkowego. Czy wciąż mogę korzystać z mobilnego tokena uwierzytelniającego?

W chwili obecnej nie. Wymagany jest obsługiwany telefon.

Jak najlepiej wykorzystać weryfikację dwuetapową?

Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że nawet włączenie tego zabezpieczenia nie gwarantuje pełnej ochrony twojego konta Steam.

 • NIGDY nie udostępniaj nikomu swojego hasła ani kodu tokena uwierzytelniającego.
 • Nie wpisuj swojego loginu, hasła ani kodu tokena uwierzytelniającego na stronach niezarządzanych przez Valve. Zwracaj szczególną uwagę na adresy odwiedzanych stron. Niektórzy ludzie często wysyłają innym linki, które zawierają niewielką literówkę, i na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby prowadziły na jedną ze stron Valve. Jeśli nie masz pewności, że link jest bezpieczny, nie wchodź w niego.
 • NIGDY nie podawaj nikomu swojego hasła ani kodu tokena uwierzytelniającego. Pomoc techniczna Steam ani żaden pracownik Valve nigdy nie poprosi cię o podanie żadnych z tych danych.
 • NIGDY nie pobieraj ani nie uruchamiaj programów, które ktoś ci wysłał w e-mailu lub na czacie – najprawdopodobniej są one wirusem lub innym złośliwym oprogramowaniem.
 • NIGDY nie pobieraj ani nie uruchamiaj programów, które rzekomo „usprawniają” lub „naprawiają” Steam – program taki może zostać wykorzystany do kradzieży twoich danych logowania do konta Steam lub czegoś gorszego.

Dobrym pomysłem jest wydrukowanie lub zapisanie sobie na kartce kodów zapasowych, których będzie można użyć w nagłym wypadku.

Jak mogę wyłączyć mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?

Możesz wyłączyć dwuetapową weryfikację, otwierając aplikację mobilną Steam i przechodząc do menu Steam Guard, a następnie wybierając „Usuń token uwierzytelniający”. Pojawi się okno potwierdzenia, w którym możesz potwierdzić swój wybór, wybierając „Usuń token uwierzytelniający” ponownie.

Na jakich urządzeniach działa mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?

Mobilny token uwierzytelniający Steam działa na urządzeniach z systemem iOS 6.1, Android 2.2 „Froyo” oraz Windows Phone 8.1 (lub ich nowszych edycjach).

Rozwiązywanie problemów

Jeśli nie możesz zalogować się za pomocą mobilnego tokena uwierzytelniającego Steam Guard, odwiedź stronę help.steampowered.com, by uzyskać pomoc w odzyskaniu dostępu do swojego konta.

Dlaczego moje przedmioty zostały wstrzymane?

Wszelkie przedmioty użyte w wymianie lub wystawione na Rynku Społeczności Steam zostaną wstrzymane na okres 15 dni, jeżeli te akcje wydarzyły się przed dodaniem mobilnego tokena uwierzytelniającego lub w ciągu 7 dni po jego dodaniu. Po tym terminie żadne przedmioty nie ulegną wstrzymaniu. Dodanie tokena nie ma wpływu na przedmioty, które są już wstrzymane.

Dodatkowe informacje na temat wstrzymywania przedmiotów przez Steam

Dodatkowe informacje na temat ograniczeń w dokonywaniu wymian oraz transakcji

Nastąpiło nieoczekiwane wylogowanie z aplikacji mobilnej Steam i nie widzę kodów tokena uwierzytelniającego. Co mam zrobić?

Upewnij się, że aplikacja jest aktualna, po czym ją zrestartuj. To rzadki problem, który najczęściej zostaje rozwiązany po zrestartowaniu aplikacji. Nie instaluj ponownie aplikacji. Jeżeli usuniesz ją ze swojego telefonu, to token uwierzytelniający musi zostać zresetowany za pośrednictwem strony https://help.steampowered.com.

Pomocy! Zgubił mi się telefon (lub został sprzedany) i nie mogę się zalogować! Co robić?

Jeżeli to możliwe, skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej, aby wydał ci telefon z tym samym numerem – dzięki temu Steam może wysłać ci SMS, co pozwoli na odzyskanie konta w sposób opisany poniżej.

Jeśli nie masz już dostępu do swojego numeru telefonu lub nie pamiętasz swojego kodu odzyskiwania, musisz skontaktować się z Pomocą techniczną Steam. Użyj przycisku „Skontaktuj się z Pomocą techniczną Steam” w prawym górnym rogu tej strony, aby uzyskać pomoc przy usuwaniu swojego tokena uwierzytelniającego. Jeśli nie masz dostępu do konta e-mail, które jest obecnie przypisane do twojego konta Steam, prosimy dołączyć dowód bycia właścicielem konta do zapytania do Pomocy technicznej Steam.

Moje kody tokena uwierzytelniającego nie działają!

Jeśli nie jesteś w stanie zalogować się, korzystając z kodów tokena uwierzytelniającego:

 • Sprawdź strefę czasową na swoim telefonie i upewnij się, że jest ona prawidłowa. Token uwierzytelniający generuje kody, korzystając z czasu na telefonie, więc jeśli ten jest nieprawidłowy, wszystkie wygenerowane kody również będą nieprawidłowe.
 • Jeśli posiadasz włączony mobilny token uwierzytelniający na kilku kontach, upewnij się, iż wpisujesz kod do prawidłowego konta.

Możesz również usunąć token uwierzytelniający ze swojego konta – wystarczy, że wykonasz instrukcje podane w sekcji o odzyskiwaniu tokena uwierzytelniającego.

Czy mogę przenieść swój token uwierzytelniający na nowy telefon?

Tak, jest to możliwe.

Aby przenieść token uwierzytelniający na nowy telefon, potrzebny będzie dostęp do numeru telefonu powiązanego z twoim kontem (abyśmy mogli wysłać wiadomość tekstową, która potwierdzi twoją tożsamość).

W aplikacji mobilnej Steam na twoim nowym urządzeniu spróbuj zalogować się na swoje konto. Jeśli aplikacja zapyta o kod tokena uwierzytelniającego, wybierz „Nie mam już dostępu do moich kodów mobilnego tokena uwierzytelniającego”. Wykonaj instrukcje wyświetlane przez aplikację, by przenieść swój token uwierzytelniający na nowy telefon lub usunąć go z poprzedniego urządzenia.

Po przeniesieniu tokena uwierzytelniającego wszelkie nowe wymiany lub oferty na Rynku Społeczności Steam zostaną wstrzymane na dwa dni w celu ochrony twoich przedmiotów w wypadku, jeżeli token uwierzytelniający został przeniesiony przez nieuprawnioną osobę. Sprawdź nasz artykuł o wstrzymaniach wymian, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Niedługo będę mieć nowy telefon. Jakie kroki muszę podjąć?

Jeżeli zachowujesz swój numer telefonu, nie musisz niczego wcześniej przygotowywać. Po otrzymaniu nowego telefonu możesz przenieść swój token uwierzytelniający, wykonując kroki znajdujące się w odpowiedzi na poprzednie pytanie.

Jeżeli weryfikacja dwuetapowa jest włączona i nie masz już dostępu do starego numeru telefonu, musisz:

 • Wyłączyć token uwierzytelniający (przejdź do menu Steam Guard i wybierz „Usuń token uwierzytelniający”). Pamiętaj, że to działanie sprawi, że na twoim koncie możliwość wymiany lub korzystania z Rynku Społeczności Steam zostanie zablokowana na 15 dni. Zamiast tego zalecamy przeniesienie tokena uwierzytelniającego, gdy to możliwe.
 • Wylogować się ze swojego konta (przejdź do menu „Wyloguj”, jeśli korzystasz z iOS lub do ustawień, a następnie „Wyloguj się”, jeśli twoim systemem jest Android).

Przed sprzedaniem lub oddaniem swojego telefonu zalecamy przywrócenie na nim ustawień fabrycznych, tak by z telefonu usunięto wszystkie dane jego użytkownika.

Jak mogę usunąć numer telefonu ze swojego konta?

Korzystając z przeglądarki internetowej, zaloguj się na swoje konto poprzez Sklep Steam, a następnie:

 • Przejdź do szczegółów swojego konta (rozwijana lista pod twoją nazwą profilu w prawym górnym rogu).
 • Kliknij Zarządzaj swoim numerem telefonu.
 • Następnie Usuń numer.
 • Możesz teraz usunąć numer telefonu, wpisując aktualny kod tokena uwierzytelniającego lub kod wysłany SMS-em na podany numer. Wybierz preferowaną przez ciebie opcję i wykonaj podane instrukcje.

Czy mogę uzyskać kody zapasowe, jeśli zgubię swój telefon?

Tak. Aby wygenerować kody zapasowe do użycia w nagłych wypadkach:

 • Zaloguj się do Sklepu Steam.
 • Z rozwijanej listy pod nazwą profilu w prawym górnym rogu wybierz Szczegóły konta.
 • Wybierz Zarządzaj Steam Guard.
 • Następnie Zdobądź kody zapasowe.
 • Teraz musisz wpisać kod SMS, który został wysłany na twój numer telefonu.
 • Pojawi się strona z listą kodów, których możesz użyć zamiast tego wygenerowanego na twoim telefonie. Steam wyśle ci e-maila za każdym razem, gdy dla twojego konta wygenerowane zostaną nowe kody lub któryś z kodów zostanie użyty.

Dobrym pomysłem jest wydrukowanie tej listy kodów (lub chociaż zapisanie na kartce papieru), zamiast zapisanie ich na swoim komputerze (np. poprzez zrzut ekranu).

Nie mam zapisanego kodu odzyskiwania. Gdzie mogę go znaleźć?

Zaloguj się do aplikacji mobilnej Steam, po czym z głównego menu wybierz „Steam Guard”. Powinna być widoczna opcja „Mój kod odzyskiwania”. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, uzyskanie twojego kodu odzyskiwania będzie niemożliwe, jeżeli nie możesz zalogować się do aplikacji mobilnej Steam.

Nie doszedł do mnie żaden SMS!

Jeżeli nie doszedł na twój numer żaden SMS od Steam, upewnij się u swojego operatora sieci, że możesz je otrzymywać. Nasze SMS-y mogą przychodzić z 6-cyfrowych numerów telefonów, więc upewnij się, że twój operator wspiera takie numery. Steam przestanie wysyłać SMS-y, jeśli kilka zostało już wysłanych, więc najlepszym pomysłem jest zwyczajnie poczekać od kilku minut do godziny. Upewnij się także, że twoja skrzynka odbiorcza nie jest pełna.

Dlaczego mój numer telefonu nie działa?

Najpierw upewnij się, że wpisujesz swój numer telefonu w formacie międzynarodowym („+” i telefoniczny kod kraju przed numerem telefonu).

Upewnij się, że wpisany kod kraju jest prawidłowy (Steam stara się zgadnąć, skąd jesteś, lecz możesz także ręcznie wybrać swoją lokalizację z menu nad polem z twoim numerem telefonu).

Valve blokuje pewne numery telefonu, takie jak numery VoIP lub numery, które nie mogą otrzymywać SMS-ów. Jeśli twój numer jest odrzucany i sądzisz, że nie powinno tak być, skontaktuj się z Pomocą techniczną Steam.

Pytania ogólne

Czy mój numer telefonu jest blokowany, gdyż jest uważany za numer VoIP?

Nie akceptujemy nowych numerów telefonu VoIP na Steam, gdyż nie spełniają one naszych wymogów bezpieczeństwa. Jeśli twój numer telefonu jest blokowany, gdyż jest uważany za numer VoIP, to musisz znaleźć właściwy komórkowy (np. przedpłacony) numer telefonu, który możesz wykorzystać na Steam. Niektórzy operatorzy korzystają z technologii VoIP w swoich abonamentach i nie jesteśmy w stanie ich obsługiwać. Nasz system powiadomi cię, gdy wprowadzisz numer telefonu, który jest przez nas uważany jako VoIP.

Czy mogę przypisać do swojego konta Steam kilka numerów telefonów?

Nie. W danym czasie tylko jeden numer telefonu może być przypisany do konta Steam.

Czy mogę przypisać jeden numer telefonu do kilku kont Steam?

Tak, możesz używać tego samego numeru telefonu na wielu kontach Steam. Możesz włączyć mobilny token uwierzytelniający Steam Guard dla kilku kont na tym samym telefonie poprzez zalogowanie się na każde konto i przeprowadzenie na nim procedury aktywacji mobilnego tokena. Aplikacja wygeneruje kod autoryzujący dla każdego z kont, niezależnie od tego, które z nich jest aktualnie używane w aplikacji mobilnej. Konta z tym samym numerem telefonu mogą być uznane za należące do tej samej osoby zgodnie z Umową użytkownika Steam, uzgodnieniami i restrykcjami.

Czy SMS-y, które od was otrzymuję, są płatne?

Koszta są prawdopodobnie takie same jak w przypadku wysyłania przez ciebie zwykłych SMS-ów. Skontaktuj się ze swoim operatorem sieci, by uzyskać więcej informacji.

Dlaczego nie muszę wpisywać kodu, gdy opcja zapisywania danych logowania do konta Steam jest włączona?

Aby przyspieszyć logowanie, nie wymagamy od ciebie kodu, gdy dane do twojego konta Steam są przechowywane u ciebie lokalnie. Jeśli wyłączysz automatycznie logowanie do Steam, będziemy od ciebie wymagać kodu przy każdym logowaniu. Przejdź do zakładki „Konto” w opcjach klienta Steam i zaznacz „Nie zapisuj danych logowania do konta na tym komputerze”, aby wyłączyć automatyczne logowanie do Steam.

Czy blokady na grę oraz VAC dotyczą wszystkich kont przypisanych do numeru telefonu?

Jeśli konto jest powiązane z numerem telefonu i otrzyma blokadę VAC lub blokadę na grę, to wszystkie inne konta wykorzystujące ten sam numer telefonu również otrzymają blokadę. Jeśli inne konta nie posiadają tej gry, to wciąż otrzymają tę blokadę i nie będzie można na takim koncie zakupić gry, na którą została nałożona blokada.

Ta funkcja nie jest włączona we wszystkich grach, a jej wykorzystanie pozostaje w gestii twórców gry.

Powiązane artykuły
Mobilny token uwierzytelniający Steam Guard Jak zainstalować mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?