Hlavní nabídka

Ochrana Valve Anti-Cheat (VAC)

Bany ochrany VAC jsou nevratné a podpora služby Steam je nemůže odstranit.

 

Pokud je ban ochrany VAC vyhodnocen jako nepatřičný, bude automaticky odvolán. Máte-li zájem o tomto systému diskutovat s komunitou, můžete tak učinit zde.

Časté dotazy:

Co je to ochrana VAC?

VAC je zkratka pro „Valve Anti-Cheat“, automatizovaný ochranný systém detekující přítomnost cheatů na počítačích uživatelů. Pokud se uživatel připojí k serveru zabezpečenému ochranou VAC ze zařízení prokazatelně obsahujícího cheaty / cheatovací programy, bude zabanován a v dané hře se již nikdy nebude moci připojit k zabezpečeným serverům.

Ochrana VAC spolehlivě rozezná cheaty díky jejich typickým znakům. Jakákoli modifikace hry vytvořená třetí stranou za účelem dosažení neférové převahy je považována za cheat nebo hack a na uživatele bude za její používání uvalen ban. Mezi takové modifikace patří i úpravy spustitelných souborů nebo dynamických knihoven (DLL) hry.

Ačkoli správci serverů mohou banovat hráče, nikdy nemohou uvalit ban ochrany VAC.

Následující akce nevyústí v ban ochrany VAC:

  • Používání komunikačních programů jako X-Fire nebo Overwolf
  • Úpravy hardwarové konfigurace systému
  • Aktualizace ovladačů (např. grafické karty)

Jak zajistím, aby na mě nebyl uvalen ban ochrany VAC?

Ke hraní na zabezpečených serverech používejte pouze důvěryhodná zařízení. Pokud si nejste jisti, zda nejsou na zařízení nainstalované cheaty, nehrajte na serverech zabezpečených ochranou VAC.

Dávejte pozor při instalaci herních modifikací, například skriptů nebo skinů a obecně stahujte uživatelský obsah pouze z důvěryhodných zdrojů. Podvodníci mohou někdy maskovat své cheaty za jiné programy, aby ostatním způsobili problémy.

Pro více informací o tom, jak se můžete chránit, navštivte stránku Doporučení ohledně zabezpečení účtu.

Pro více informací ohledně pravidel vztahujících se na všechny účty si přečtěte Smlouvu o užívání služby Steam.

Co znamená ban ochrany VAC pro můj účet?

Pro kompletní informace o tom, jak ban ochrany VAC ovlivní Váš účet navštivte stránku Byl na mě uvalen ban ochrany VAC.

Jak nahlásím nový cheat?

Pokud víte o novém cheatu (zejména pokud se jedná o cheat soukromý – nedostupný z veřejných internetových stránek) a můžete nám na něj poskytnout odkaz nebo přímo jeho binární soubory, kontaktujte nás na níže uvedené e-mailové adrese:

vacreview@valvesoftware.com

Všechny přijaté e-maily jsou čteny a zpracovávány týmem spravující ochranu VAC.

Jak nahlásím cheatera?

Pokud věříte, že jste hráli s/proti cheaterovi, nahlaste jej dle pokynů na této stránce.

Poznámka: Uživatelé nejsou zabanováni jen na základě nahlášení. Před uvalením banu je přihlédnuto k několika dalším faktorům.

Mohu s banem ochrany VAC hrát na nezabezpečených serverech?

Ano, pokud takové servery hra nabízí.

Některé hry podporující ochranu VAC disponují také servery, které jí nejsou zabezpečeny. Těm se říká „nezabezpečené servery“ a mohou na nich hrát i uživatelé, na které byl uvalen ban ochrany VAC. Mějte však na paměti, že ne všechny hry těmito servery disponují.

Ponesu odpovědnost za cheatování ostatních uživatelů během hraní mých sdílených her?

Jsou-li Vaše sdílené hry použity k podvodné činnosti (cheatování apod.), může Vám být odebráno právo sdílet knihovnu a na Váš účet může být uvalen ban ochrany VAC. Také platí, že pokud už na Vás v nějaké hře byl uvalen ban ochrany VAC, tuto hru nebudete moci sdílet. Obecně doporučujeme autorizovat sdílení her pouze na důvěryhodných počítačích a s důvěryhodnými účty. Závěrem ještě připomeneme, abyste nikdy nikomu neříkali své heslo, a to ani přátelům, se kterými sdílíte své hry.

Jaký je rozdíl mezi banem ochrany VAC a serverovým banem?

Bany ochrany VAC Vám zabraňují hrát na zabezpečených serverech daných her. Serverové bany Vám zabraňují hrát na serverech, kde na Vás byl uvalen ban (či se k nim mohou vázat ještě další postihy – menší než u banů ochrany VAC). Serverovým banům nemůžeme nijak zabránit, protože každý správce serveru může zabanovat kohokoli chce, nezávisle na důvodu.

Pokud zjistíte, že jste byli zabanováni na mnoha komunitních serverech, je možné, že jste byli zabanováni ochranou třetí strany, například Steambans nebo Punkbuster. Tyto ochrany jsou rozšířené a sdílí hromadné databáze zabanovaných Steam ID. Pokud Vás zabanuje ochrana třetí strany, nemůžeme Vám nijak pomoci.

Ochranou VAC nebudete zabanováni, dokud se s nainstalovaným cheatem nepřipojíte na zabezpečený server.

Problém se službou Steam?

Kontaktujte podporu
Související stránky
Ochrana Valve Anti-Cheat (VAC) Nepodařilo se vytvořit zabezpečené připojení – nejste přihlášeni do služby Steam nebo se nelze spojit se servery zabezpečenými ochranou VAC
Ochrana Valve Anti-Cheat (VAC) Byl na mě uvalen ban ochrany VAC
Ochrana Valve Anti-Cheat (VAC) Podezřelí správci, nové cheaty a stránky s cheaty
Ochrana Valve Anti-Cheat (VAC) Cheat detekovaný ve hře Modern Warfare 2