Ana Menü

Perakende CD Anahtarları

Steam dışındaki birçok perakendecide de bir sürü ürün satılmaktadır. Eğer bu ürünler Steam'de etkinleştirebilir durumda iseler, içlerinde bir adet Steam CD anahtarı mevcut olacaktır.

Bu SSS, Steam hesabınıza perakende ve dijital anahtarları ekleme ile ilgili sorunlar içindir. Eğer Steam tarafından verilmiş bir anahtar ile problem yaşıyorsanız lüften Steam tarafından verilen anahtarlar SSS'sini inceleyin.

 

CD anahtarı nedir ve nerede bulabilirim?

CD Anahtarı, bir kart, çıkartma veya oyununuzun paketinde yer alan CD'nin üzerine yazılmış rakam ve harflerden oluşan bir kombinasyondur. Fiziksel bir medyanın gönderilmediği dijital satın alımlarda CD anahtarı, genellikle e-posta aracılığıyla gönderilen faturanın içerisinde bulunur.

Steam üzerinde hangi perakende/dijital CD anahtarları kabul edilmektedir?

Eğer perakende veya dijital oyunlar Steam aracılığıyla etkinleştirilebilir ise bu durum, CD anahtarının içinde yer aldığı satın almış olduğunuz perakende paketinde veya dijital satın alım sonucu içerisinde CD anahtarın da yer aldığı gönderilen e-postada belirtilir. Eğer anahtar Steam aracılığıyla etkinleştirilemez ise, bu anahtarı etkinleştirmeye çalıştığınızda geçersiz anahtar hatasını alırsınız. Bir perakende veya dijital anahtar zaten etkinleştirilmişse, kopya anahtar hatasını alırsınız. Daha fazla bilgi için aşağıda yer alan geçersiz ve kopya anahtarlar kısımlarına göz atın.

Steam hesabımda nasıl anahtar etkinleştirebilirim?

Steam istemcisi uygulamasına giriş yapın (eğer uygulamaya sahip değilseniz buradan edinebilirsiniz). Steam istemcisinin sol alt köşesinde yer alan "+ Oyun Ekle" düğmesine tıklayın ve "Steam’de Ürün Etkinleştir..." seçtikten sonra ekranda belirecek olan yönergeleri takip edin.

Etkinleştirildikten sonra bir CD anahtarı ne için kullanılır?

Steam hesabınızda bir anahtar etkinleştirildiğinde bu anahtar, hem oyunu satın aldığınıza dair bir kanıt hem de Steam hesabınız için bir sahiplik kanıtı görevi görür. Hesabınızın sahipliğini kanıtlamanız gerekirse bu anahtar size Steam Destek tarafından sorulabilir. Lütfen dijital anahtarların oyunun fiziksel paketinin bir parçası olmaması nedeniyle sahiplik kanıtı için kullanılamayacağını aklınızda bulundurun. Hesabınızın güvenliğini korumak amacıyla anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamanızı tavsiye ederiz.

Etkinleştirme sırasında neden "Geçersiz CD Anahtarı" hatasını alıyorum?

Anahtarınız Steam tarafından tanınmazsa, anahtarın Steam’de etkinleştirilebilir olup olmadığından emin olun. Bir perakende ya da dijital oyun Steam’de etkinleştirilebilir ise bu, perakende paketinde ya da anahtarı aldığınız e-posta içerisinde belirtilir.

Ürünün Steam’de etkinleştirilebilir olduğundan emin olduktan sonra aşağıdaki kombinasyonları kontrol ederek girdiğinizi rakam ve harflerin doğru olduğuna emin olunuz:

  • 0 rakamı (yerine Q harfini, D harfini veya O harfini girmeyi deneyin)
  • 1 rakamı (yerine I harfini veya L harfini girmeyi deneyin)
  • O harfi (yerine Q harfini veya D harfini girmeyi deneyin)
  • B harfi (yerine 8 rakamını girmeyi deneyin)
  • G harfi (yerine 6 rakamını girmeyi deneyin)

Hâlâ geçersiz hatasını alıyorsanız, daha fazla destek için ürünü satın aldığınız perakendeci ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Perakendeci size yardım edemiyor veya yardım etmek istemiyorsa, daha fazla yardım için oyunun yayıncısı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Bir anahtar etkinleştirmeye çalışırken neden kopya ürün hatası alıyorum?

Bu hata, etkinleştirmeye çalıştığınız anahtarın zaten bir Steam hesabı ile ilişkilendirilmiş olduğunu belirtir. Bu anahtar yeniden etkinleştirilemez.

Eğer bu anahtarı başka bir Steam hesabında etkinleştirdiğinizi düşünüyorsanız, o kayıp hesabınızı kurtarma için lütfen Steam Yardım Sitesi'ni kullanın.

Bu anahtarı daha önce hiçbir şekilde etkinleştirmediğinizden eminseniz, oyunun yeni bir kopyasını edinmek için oyunu satın aldığınız perakendeciye başvurmanız gerekecektir.

Perakendeci size yardım edemiyor veya yardım etmek istemiyorsa, daha fazla yardım için oyunun yayıncısı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Steam dışı oyunları Kütüphaneme nasıl ekleyebilirim?

Anahtarınız Steam üzerinde etkinleştirilemiyor olsa dahi, kolaylık adına bu oyunu Kütüphanenize ekleyebilirsiniz – bu işlemle ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen Oyunların Listesine Steam dışı oyun eklemek makalesine bir göz atın.

Steam ile sorununuz mu var?

Steam Desteğine Ulaşın
Perakende CD Anahtarları Geçersiz CD Anahtarı
Perakende CD Anahtarları Tekrarlanan CD Anahtarı
Perakende CD Anahtarları Üçüncü Parti Oyun Desteği
Perakende CD Anahtarları Steam Üzerinde Bir Ürün Etkinleştirme