Menu główne

Zablokowano przez twórcę gry (blokada na grę)

Rozgrywka komputerowa powinna być przyjemna. W trosce o jak najlepsze wrażenia podczas gry wieloosobowej firma Valve pozwala twórcom gier na implementację ich własnego systemu, który automatycznie wykrywa i na stałe blokuje wszystkich przeszkadzających graczy, np. tych używających oszustw.

Twórcy gier informują Valve, że wykryli w swojej grze gracza sprawiającego problemy, a Valve nakłada blokadę na grę na konto tego użytkownika. Decyzja o nałożeniu blokady jest zależna wyłącznie od twórców gier - Valve nakłada jedynie tę blokadę na żądanie twórców gry.

Po więcej informacji na temat blokady w wybranej grze skontaktuj się z twórcami tej gry.

Dlaczego to wprowadziliśmy?

System blokad na grę został wprowadzony, by umożliwić twórcom gier implementację ich własnych rozwiązań przeciw oszustom działających wspólnie z Valve Anti-Cheat (VAC). CS:GO również używa blokad na grę w postaci Nadzoru. System blokad nakładanych na grę pozwala twórcom korzystać również z infrastruktury stworzonej przez Valve, dzięki czemu nie jest potrzebne tworzenie osobnego systemu śledzącego.

Od niedawna zaczęliśmy umieszczać informację o blokadach na profilach Steam tych graczy, którzy taką blokadę otrzymali. Są ku temu dwa powody. Pierwszy to uświadomienie graczy czemu nie są w stanie dołączyć na chroniony serwer. Wiele osób było zdziwionych powiadomieniem o błędzie podczas połączenia pomimo rzekomego braku blokady na ich koncie. Drugi powód to umożliwienie innym użytkownikom przekonania się, czy ci, co do których mieli podejrzenia o oszustwo w trakcie gry, zostali faktycznie ukarani. Granie z oszustami jest frustrujące, a zawsze warto wiedzieć, że takie osoby są z niej usuwane.

Gdy twórca gry wysyła do Valve prośbę o blokadę, czy graczowi odbierane są prawa do uruchomienia gry lub używania Steam w ogóle? Jeśli tak, to na jak długo?

Skutki blokady zależą od twórcy gry, muszą być jednak spójne z blokadą VAC, czyli, przykładowo, uniemożliwienie gry online lub handlu przedmiotami z tej gry. Nie można użytkownikowi odebrać opcji do uruchomienia gry i grania w trybie offline. Nie można odebrać mu również opcji używania Steam.

Czas trwania blokady zależy od twórcy gry. Tylko permanentne blokady są wyświetlane na profilach graczy, w przeciwieństwie do tych czasowych lub gdy gracz otrzyma zawieszenie na grę.

Czy to oznacza, że twórcy mogą odebrać mi moje gry?

Nie. Twórcy mogą jedynie nakładać ograniczenia, które mają taką samą moc jak blokada VAC, takie jak uniemożliwienie gry online lub handlu przedmiotami z gry.

Czy Valve w jakikolwiek sposób sprawdzi bądź oceni prośbę o blokadę od twórcy gry?

Tylko zatwierdzeni twórcy będą mogli używać tego systemu, Valve natomiast zastrzega sobie prawo do odebrania twórcom dostępu w przypadku wystąpienia nadużyć.

Czy ta blokada ma zastosowanie do wszystkich moich gier, czy tylko do konkretnej? Czy zablokowani gracze są pozbawieni możliwości używania Steam w ogóle?

Blokada ma zastosowanie tylko co do gry, na którą została otrzymana (tylko jeżeli twórca gry został zatwierdzony przez Valve).

Czy system blokad permanentnych ma zastosowanie tylko do wieloosobowych gier online, czy do wszystkich?

System ma zastosowanie tylko do gier wieloosobowych. Analogicznie, funkcja wyświetlania informacji o blokadach na profilach Steam również tyczy się tylko gier wieloosobowych.

Czy gracze mogą odwołać się od blokady?

W przypadku odwołania się od blokady, gracze powinni najpierw skontaktować się z twórcą gry, której dotyczy blokada, ponieważ to on posiada informacje dotyczące jej nałożenia.

Powiązane artykuły
Zablokowano przez twórcę gry (blokada na grę) System Valve Anti-Cheat (VAC)