Főmenü
A játék legyen szórakozás! A lehető legjobb online többjátékos játékélmény biztosítására a Valve megengedi a fejlesztőknek, hogy beépítsék saját rendszerüket, ami érzékeli, és véglegesen kitiltja a zavaró játékosokat, mint például a csalást használók.
A játékfejlesztők értesítik a Valve-ot, amikor egy zavaró játékost azonosítanak a játékukban, és a Valve érvényesíti a játékkitiltást a fiókon. Kizárólag a játékfejlesztő felelős a játékkitiltási döntésért. A Valve csak érvénybe lépteti a játékkitiltást, a játékfejlesztő rendelkezése szerint.
További információért egy játékkitiltásról, kérjük vedd fel a kapcsolatot a játék fejlesztőjével.
A játékkitiltás eredetileg azért lett bevezetve, hogy lehetőséget adjon külső fejlesztőknek saját, a Valve Anti-Cheat (VAC) rendszerrel összhangban használandó csalás elleni rendszerük beépítésére. A CS:GO is játékkitiltásokat használ az Őrség rendszerében. A játékkitiltás lehetővé teszi a fejlesztőknek a Valve kitiltó-infrastruktúrájának használatát saját kitiltáskövető rendszer implementálása helyett.
Nemrégiben a játékkitiltások hozzáadásra kerültek a felhasználók Steam profiloldalához. Erre két okból került sor. Az első ok, hogy segítsen a kitiltott játékosoknak megtudni, miért nem tudnak csatlakozni egy konkrét védett meccskereső szerverhez. Sok játékost zavarba ejtett, amikor egy meccskereső szerverhez próbálva csatlakozni hibaüzenetet kaptak, mégse láttak semmilyen kitiltást a fiókjukon. A második ok, hogy más felhasználók láthassák, a fiók, amelyről azt gyanítják, csal, valóban ki van-e tiltva. Csalóval egy játékban játszani bosszantó lehet, és segít annak ismerete, ha egy ilyen játékos el van távolítva a meccskereső rendszerből.
A játékkitiltás hatását a játékfejlesztő határozza meg, és egy VAC-kitiltással kell összhangban lennie, például más játékosokkal való online játék tiltása, illetve abból a játékból való tárgyak cseréjének tiltása. Nem tudja meggátolni, hogy a játékos elindítsa és offline játssza a játékot. Nem tudja meggátolni a játékost a Steam használatában.
A játékkitiltás időtartamát a fejlesztő határozza meg. Csak a végleges játékkitiltások jelennek meg a felhasználó profilján. Az átmeneti kitiltások, vagy felfüggesztések nincsenek megjelenítve.
Nem. A fejlesztő csak a VAC-val összhangban álló korlátozást vezethet be, mint az online játék akadályozása, illetve a játékhoz tartozó tárgyak cseréjének akadályozása.
A fejlesztőket jóvá kell hagyni e rendszer használatára, és a Valve fenntartja a jogot a rendszerhez való hozzáférés megvonására, ha a fejlesztő visszaél vele.
Ez csak azokra a játékokra vonatkozik, amelyekre a Valve jóváhagyta ezt a funkciót, és a játékkitiltás csak arra a konkrét játékra vonatkozik.
A kitiltási rendszer csak többjátékos játékokra vonatkozik. Így a Steam profilokon a kitiltásokat megjelenítő új funkció is csak többjátékos játékokra vonatkozik.
A játékosoknak a játékfejlesztővel érdemes felvenni a kapcsolatot, ha játékkitiltást akarnak megfellebbezni, mivel a fejlesztőnek vannak meg a kitiltás okát leíró adatok.