Hlavní nabídka

Ban od vývojáře hry (herní ban)

Hraní her by měla být zábava. Za účelem zajištění co nejlepšího zážitku z online her více hráčů tak společnost Valve umožňuje vývojářům implementovat své vlastní systémy schopné detekce a zabanování narušitelů, tedy například hráčů používajících cheaty.

Pokud vývojáři ve své hře detekují narušitele, informují o tom společnost Valve, která na jeho účet následně aplikuje herní ban. Za takový ban je zodpovědný pouze samotný vývojář dané hry, společnost Valve uděluje herní bany na jeho vyžádání.

Pro více informací o herním banu u konkrétní hry kontaktujte prosím její vývojáře.

Proč byly herní bany přidány?

Herní bany byly přidány, aby mohli vývojáři implementovat své vlastní systémy odhalující cheaty a nenarušili tím funkčnost (resp. aby systémy spolupracovaly) systému Valve Anti-Cheat (VAC). Pro příklad, CS:GO pro svůj Dozor využívá právě herních banů. Herní bany také umožňují vývojářům používat infrastrukturu pro správu banů připravenou společností Valve.

Před nedávnem bylo též nastaveno, aby se herní bany zobrazovaly na profilech uživatelů ve službě Steam. To bylo učiněno ze dvou důvodů. Prvním je, aby zabanovaní uživatelé věděli, proč se nemohou připojit na zabezpečené servery (i když vlastně nikde nevidí, že na ně byl uvalen ban) a druhým je, aby ostatní uživatelé poznali, že se baví s podvodníky.

Pokud vývojář zajistí hráči ban, bude hráči znemožněno hrát danou hru nebo úplně používat službu Steam?

Dopady herního banu určují vývojáři a musí být konzistentní s bany ochrany VAC – např. zabraňovat hráči v hraní online a/nebo ve vyměňování položek z dané hry. Není možné, aby herní ban hráči zabránil ve spuštění hry nebo používání služby Steam.

Délka herního banu je také určena vývojáři. Na profilu uživatelů (jak je zmíněno výše) se zobrazují pouze permanentní bany, dočasné herní bany nebo vyloučení nikoli.

Znamená tato novinka, že mi vývojáři mohou sebrat moje hry?

Ne. Vývojáři mohou udělit pouze omezení konzistentní s těmi ochrany VAC – např. zabránit hráči v hraní online a/nebo ve vyměňování položek z dané hry.

Kontroluje společnost Valve požadavky vývojářů na herní bany?

Vývojáři musí být před používáním systému herních banů ověřeni a schváleni, přičemž pokud budou systém zneužívat, budou z něj vyloučeni.

Vztahují se herní bany na všechny mé hry nebo pouze na jednu?

Systém herních banů funguje pouze ve hrách schválených společností Valve a herní bany jsou vždy uděleny pouze v jedné dané hře.

Permanentní bany platí pouze na hry více hráčů nebo na typu nesejde?

Systém herních banů se vztahuje pouze na hry více hráčů a s ním související zobrazování banů na profilu také.

Kde mohu zažádat o odstranění herního banu?

Pokud chcete zažádat o odstranění herního banu, měli byste nejprve kontaktovat vývojáře, jelikož disponují daty popisujícími, proč byl ban vůbec udělen.

Problém se službou Steam?

Kontaktujte podporu
Související stránky
Ban od vývojáře hry (herní ban) Ochrana Valve Anti-Cheat (VAC)