Menu główne

Czym jest tryb rodzinny:

Rozumiemy, że każda rodzina ma swoje własne podejście, jeśli chodzi o ustalanie zasad i limitów na nowe media, rozrywkę i gry. Mamy nadzieję, że większość rodzin rozmawia o tych problemach i wspólnie ustala sprawiedliwe i realistyczne rozwiązania. Tryb rodzinny to nowe rozwiązanie na Steam, dzięki któremu rodzice i rodziny mogą razem ustalać swoje zasady.

Niezależnie od tego czy to konto dziecka, czy twoje własne, możesz użyć trybu rodzinnego, żeby ograniczyć jego dostęp do części treści i niektórych funkcji. Skorzystanie z tego trybu ograniczy dostęp do sklepu, społeczności, biblioteki i listy znajomych Steam oraz wymusi na użytkowniku wprowadzenie dodatkowego kodu PIN.

 

Ustawianie opcji trybu rodzinnego:

Zachęcamy do stworzenia konta Steam swojemu dziecku. Jeśli razem z podopiecznymi uważacie, że bez pomocy rodzica łatwo się pogubić w Steam, możecie teraz zarządzać dostępem do treści i funkcji z użyciem trybu rodzinnego. Możesz też włączyć tryb rodzinny na swoim własnym koncie Steam, jeśli wolisz nadal dzielić się z nimi kontem.

Aby włączyć tryb rodzinny:

 1. Zaloguj się na konto Steam, którego będzie używało dziecko.
 2. Kliknij menu Steam w lewym górnym rogu okna.
 3. Wybierz „Ustawienia”.
 4. W nowo otwartym oknie wybierz po lewej zakładkę „Rodzinne”.
 5. Kliknij „Zarządzaj trybem rodzinnym”, aby uruchomić kreatora ustawień trybu rodzinnego.
 6. Wykonuj polecenia kreatora, wybierając treści i funkcje, które będą chronione kodem PIN w trybie rodzinnym.
 7. Wybierz i zatwierdź nowy PIN.

 

Tryb rodzinny:

Konto z włączonym trybem rodzinnym będzie domyślnie ustawione na ten tryb. Po jego włączeniu zastrzeżone przez ciebie treści i funkcje będą niedostępne. Aby uzyskać dostęp do zablokowanych funkcji Steam, kliknij przycisk trybu rodzinnego w aplikacji Steam i podaj kod PIN. Konto zostanie przełączone na normalny tryb i pozostanie w nim, dopóki nie powrócisz do trybu rodzinnego (tym samym przyciskiem) lub nie wylogujesz się.

Rodzinna biblioteka gier:

Jeśli na koncie dozwolony jest dostęp jedynie do części biblioteki gier, na liście gier konta pojawi się nowa kategoria o nazwie „Gry rodzinne”. Gry rodzinne to te, które wybrano jako dostępne w trybie rodzinnym.

W celu dodania lub usunięcia gier z tej listy:

 1. Zaloguj się na konto.
 2. Wybierz ikonę trybu rodzinnego.
 3. Wpisz PIN trybu rodzinnego, aby z niego wyjść.

Następnie albo:

 • Znajdź grę w Bibliotece, wybierz ją prawym przyciskiem myszy i kliknij „Dodaj do / Usuń z gier rodzinnych”.

albo:

 • Otwórz zakładkę „Rodzinne” w ustawieniach i kliknij „Zarządzaj trybem rodzinnym”, by przejść ponownie przez kreator ustawień trybu rodzinnego. Znajdzie się tam opcja usunięcia lub dodania gier do grupy gier rodzinnych. Kiedy już skończysz, wróć do trybu rodzinnego, wybierając ikonę trybu rodzinnego i wpisując kod PIN.

 

Zmiana opcji trybu rodzinnego:

Aby zmodyfikować opcje trybu rodzinnego:

 1. Zaloguj się na konto.
 2. Wybierz ikonę trybu rodzinnego.
 3. Wpisz PIN trybu rodzinnego, aby przejść do trybu normalnego.
 4. Otwórz okno ustawień Steam.
 5. W nowo otwartym oknie wybierz po lewej stronie zakładkę „Rodzinne”.
 6. Kliknij „Zarządzaj trybem rodzinnym”, aby otworzyć ponownie kreator ustawień trybu rodzinnego.
 7. Wykonuj polecenia kreatora trybu rodzinnego, aby wybrać nowe treści i funkcje dostępne w trybie rodzinnym. Kreator poprosi też o ustalenie nowego kodu PIN, który może być taki sam jak wcześniej bądź zupełnie inny.

Wyłączanie trybu rodzinnego:

Aby usunąć tryb rodzinny z konta swojego albo dziecka:

 1. Wyjdź z trybu rodzinnego.
 2. Otwórz okno ustawień Steam.
 3. W nowo otwartym oknie wybierz po lewej stronie zakładkę „Rodzinne”.
 4. Po prawej stronie okna trybu rodzinnego wybierz „Wyłącz tryb rodzinny”. W następnym oknie potwierdź swój wybór. Jeśli używasz trybu Big Picture, odznacz pole wyboru na pierwszej stronie kreatora ustawień trybu rodzinnego.

Zdejmie to wszystkie ograniczenia z konta. Jeśli w przyszłości zechcesz znowu włączyć tryb rodzinny, wystarczy, że odwiedzisz zakładkę „Rodzinne” w ustawieniach i przejdziesz ponownie przez kreatora ustawień rodzinnych. Wybrane przez ciebie opcje pozostaną takie same, jeśli wyłączysz i znowu włączysz ten tryb w przyszłości.

 

Resetowanie kodu PIN:

W przypadku, gdy zgubisz lub zapomnisz swój kod PIN, a adres e-mail odzyskiwania został podany, możliwe będzie otrzymanie e-maila zawierającego link, który wyłączy tryb rodzinny na twoim koncie: http://store.steampowered.com/parental/requestrecovery

W przypadku, gdy adres e-mail do odzyskiwania konta nie został podany, tryb rodzinny można dezaktywować, klikając w następujący link: http://store.steampowered.com/parental/setrecovery

W przypadku, gdy kod PIN został utracony, a adres e-mail do odzyskiwania konta nie został podany, należy skontaktować się z Pomocą techniczną Steam.

 

Powiązane artykuły
Tryb rodzinny Udostępnianie gier