Ana Menü

Kredi kartı onaylaması nedir?

Kredi kartı onaylaması son zamanlarda Steam’de sıklıkla kullanılan bir kartın üzerindeki Pazar kısıtlamalarını kaldırır.

Yeni kredi kartımı nasıl doğrularım?

Steam'de yeni kredi kartınızı kullandıktan sonra lütfen Kredi Kartı Doğrulama sayfasına gidin ve onaylamak istediğiniz kartı seçiniz. Bankanıza, iki küçük açık provizyon miktarı yansıtılacaktır. Bu provizyonların ekstrenizde görünmesi zaman alabilir. Bu provizyonlar göründükten sonra, onaylama sayfasındaki iki kutucuğa da bu miktarın dönüştürülmemiş tam miktarını girmelisiniz. Lütfen sadece üç deneme hakkınızın olduğunu unutmayınız.

Eğer kredi kartımı onaylamak için 3 deneme hakkımın tümünü kullanırsam ne olur?

Kartınızı onaylamakta 3 denemede de başarısız olursanız, Pazarı kullanmak için 3 gün beklemek zorunda kalacaksınız. Steam destek bu kısıtlamayı geçersiz kılamaz veya kaldıramaz.

Provizyon, kredi kartı ekstresinden ne zaman silincek?

Kredi kartınızı onaylamış olsanız da olmasınız da, provizyon kartı ekstrenizden 5 ila 10 gün içerisinde silinecektir.

Miktarın hangi para biriminde girilmesi gerekiyor ve dönüştürülmeden önceki orijinal miktarı nasıl bileceğim?

Onay provizyonları, bankanıza Steam Mağazasında kullanılan para birimin cinsine göre yansıtılır. Eğer banka bu provizyonu bölgesel para cinsinize çevirirse, bankanız tarafından çevrilmeden önceki halini öğrenmek veya banka tarafından eklenmiş herhangi bir ücretin olmadığı halini öğrenmek istiyorsanız bankanız ile iletişime geçmelisiniz. Bankanın telefon numarası kredi kartlarının arkasında yazmaktadır.

Sanal kredi kartları destekleniyor mu?

Bireysel onaylama şu an sanal kredi kartlarını desteklememektedir. Steam'de sanal kart kullandığınız her bir sefer için, Pazardan alışveriş yapmak için 3 gün beklemelisiniz.

 

Sorunuzu görmüyor musunuz? Topluluk Pazar Grubunu diğer Tartışmalar ve resmî Duyurular için kontrol edin.

 

Önemli:

Steam Destek takas veya Steam Topluluk Pazarı sınırlamalarını değiştiremez, sınırlama hangi koşullar altında uygulanmış olursa olsun.

Steam ile sorununuz mu var?

Steam Desteğine Ulaşın