Hlavní nabídka

Co je to funkce Steam Guard a k čemu mi je dobrá?

Funkce Steam Guard představuje další úroveň zabezpečení, kterou můžete využít u svého účtu služby Steam. Primární úroveň tvoří Vaše přihlašovací údaje: název účtu a heslo. Sekundární úrovní je právě funkce Steam Guard, díky které se Váš účet jen stěží dostane do nesprávných rukou.

Jakmile bude na Vašem účtu funkce aktivní, budete muset vždy po přihlášení z neznámého zařízení poskytnout kromě přihlašovacích údajů také speciální kód, který Vám bude dle nastavení funkce Steam Guard zaslán buďto na e-mail nebo vygenerován ve Vaší mobilní aplikaci služby Steam.

Jak začnu funkci Steam Guard používat přes e-mail?

Funkci Steam Guard máte již zapnutou, pokud je Vaše e-mailová adresa ověřená a od jejího ověření jste se nejméně dvakrát odhlásili a přihlásili ke svému účtu služby Steam. Pokud jste však funkci Steam Guard vypnuli a nyní byste si ji přáli znovu zapnout, postupujte dle pokynů níže:

  1. Zjistěte, zda byla Vaše kontaktní e-mailová adresa ověřena službou Steam.
    Nejprve budete muset nechat ověřit svoji kontaktní e-mailovou adresu službou Stean. Abyste zjistili, zda byla Vaše adresa již ověřena, přejděte do nastavení svého účtu služby Steam. Ověřená adresa bude označená jako „Ověřena“. Pro více informací navštivte stránku Ověření e-mailu, konkrétně její část „Jak si mohu nechat ověřit svoji e-mailovou adresu?“.
  2. Zapněte funkci Steam Guard v nastavení klienta služby Steam.
    Přihlaste se do klienta služby Steam, v jeho levém horním rohu klikněte na „Steam“, poté na „Nastavení“ a přejděte do záložky „Účet“, ve které klikněte na tlačítko „Spravovat zabezpečení účtu funkcí Steam Guard...“.

A to je vše! Od nynějška budete muset vždy po přihlášení z neznámého zařízení poskytnout kromě přihlašovacích údajů také speciální kód, který Vám bude zaslán na e-mail.

Jak začnu funkci Steam Guard používat přes smartphone?

Získáváním kódů funkce Steam Guard přes smartphone zajistíte svému účtu nejvyšší úroveň zabezpečení, jelikož pro přihlášení bude vyžadováno fyzické zařízení, které vlastníte pouze Vy. Nejprve si ale budete muset do svého telefonu stáhnout a nainstalovat mobilní aplikaci služby Steam.

Je omezen počet autorizovaných zařízení?

Ne. Funkce Steam Guard má za úkol chránit Vaše vlastnictví, ale nijak Vás nepřipraví o možnost k němu přistupovat. K Vašemu účtu služby Steam a Vaší knihovně produktů se tak budete moci dostat z libovolného počtu zařízení.

Jak zruším autorizaci zařízení?

Pokud zrušíte autorizaci zařízení, bude se při Vašem příštím přihlášení chovat jako neznámé a vyžadovat kód funkce Steam Guard.

Tato akce je doporučena, pokud jste například omylem na veřejném zařízení při přihlašování zaškrtli možnost „Pamatovat si mě“ nebo Vám byl Váš účet odcizen. Abyste zrušili autorizaci všech ostatních zařízení (tedy všech, kromě zařízení, ze kterého akci provedete), přejděte ve službě Steam do „Detaily účtu“ a klikněte na „Spravovat funkci Steam Guard“. V této sekci následně na spodu vyhledejte tlačítko „Zrušit autorizaci všech ostatních zařízení“.

Jak získám nový kód funkce Steam Guard?

Pomocí e-mailu – Ukončete klienta služby Steam a následně jej znovu spusťte a přihlaste se do něj.

Pomocí telefonu – Mobilní autentifikátor automaticky generuje nový kód každých 30 sekund.

Dbejte na to, abyste vždy zadávali nejnovější kód, starší nebudou fungovat!

Stále mi nepřišel e-mail funkce Steam Guard…

Ujistěte se, že koukáte do schránky e-mailové adresy, kterou máte přiřazenou ke svému účtu služby Steam. Pokud jste se spletli, nevadí, každému se to občas stane.

Zkontrolujte, zda e-mail neskončil v nevyžádané poště.

Zkuste si přidat adresy „[email protected]“ a „[email protected]“ do svých kontaktů nebo do seznamu důvěryhodných odesilatelů, a poté zažádejte o nový kód.

Ačkoli e-mail odešleme ihned, u některých poskytovatelů e-mailových služeb může dojít ke zpoždění z důvodu vytížení serverů či doby zpracování. Pokud e-mail s kódem neobdržíte do 3 hodin, pak nás prosím kontaktujte.

Proč musím jedno stejné zařízení autorizovat při každém přihlášení?

Tento problém může způsobovat nastavení zabezpečení Vašeho prohlížeče. Pokud je úroveň zabezpečení nastavena na příliš vysokou, nemusí si Váš prohlížeč ukládat „cookies“ (tj. webové informace). Zkontrolujte tedy, zda máte ve svém prohlížeči povolené cookies.

Krom toho může být tento problém způsoben programy pro mazání historie internetu/nepoužívaných souborů/nepřiřazených hodnot registrů. Takové programy je nutno zakázat, pokud při přihlašování z prohlížeče nechcete pokaždé zadávat kód funkce Steam Guard.

Více informací...

Po zapnutí funkce Steam Guard se nemohu přihlásit

Pro pomoc s přihlášením k účtu služby Steam navštivte stránky https://help.steampowered.com

Zabrání mi funkce Steam Guard v přihlášení na stránkách třetích stran využívajících přihlášení služby Steam?

Ne, funkce Steam Guard nijak neomezí Vaši možnost se přihlásit na stránkách třetích stran, které umožňují přihlášení pomocí přihlašovacích údajů účtu služby Steam.

Jak to, že je možné ukrást účty chráněné funkcí Steam Guard?

Funkce Steam Guard chrání Váš účet služby Steam tím, že do procesu přihlášení zapojuje další chráněnou složku, Vaši e-mailovou adresu. Avšak i tu lze překonat, a proto si prosím přečtěte známé metody používané pro ukradení účtů chráněných funkcí Steam Guard, abyste věděli, před čím se chránit:

  1. E-mail: Pokud je Vám odcizena ověřená e-mailová adresa, může ji útočník (v případě, že zná název Vašeho účtu) využít k získání přístupu k Vašemu účtu služby Steam. A to ani nemusí znát heslo, jelikož to lze resetovat a změnit pomocí e-mailu. Nikdy proto nepoužívejte stejné heslo jak pro e-mailovou adresu, tak pro účet služby Steam a už vůbec nikdy svá hesla nikomu nesdělujte.
  2. Soubor funkce Steam Guard: Pokud někomu vědomě či nevědomě poskytnete soubor funkce Steam Guard (jeho přípona je .SSFN), může jej, v případě, že zná Vaše přihlašovací jméno a heslo, využít k přihlášení k Vašemu účtu. Služba Steam/klient služby Steam/Podpora služby Steam po Vás tento soubor nebude nikdy vyžadovat.
  3. Malware: Útočníci mohou použít malware či jiné viry k tomu, aby získali přístup k Vašemu počítači (který bude pravděpodobně autorizovaný), a tím pádem i k Vašemu účtu služby Steam. Někdy k tomu ani nemusí potřebovat přihlašovací údaje, jelikož můžete být na počítači již přihlášeni nebo mít přihlašovací údaje uložené. Používejte proto co nejlepší antivirový program s ochranou v reálném čase a pokuste se vyhýbat podezřelým stránkám/souborům, které mohou malware obsahovat.

Klient služby Steam tvrdí, že „Funkce Steam Guard není zapnuta“, ale já nemohu ani najít tlačítko pro její zapnutí

K této chybě může dojít poté, co podpora služby Steam obnoví Váš účet. Tlačítko pro zapnutí funkce Steam Guard by se mělo objevit po restartování klienta.

Dialogové okno nastavení klienta služby Steam bude vypadat následovně:

Funkce Steam Guard není zapnuta

Problém se službou Steam?

Kontaktujte podporu
Související stránky
Steam Guard Doporučení ohledně zabezpečení účtu
Steam Guard Ověření e-mailu
Steam Guard Proč musím při každém přihlášení zadávat kód funkce Steam Guard?
Steam Guard Mobilní autentifikátor funkce Steam Guard