Menu główne

Wsparcie dla Windows XP i Windows Vista

Od 1 stycznia 2019 Steam przestanie oficjalnie wspierać systemy Windows XP oraz Windows Vista. Oznacza to, że klient Steam nie będzie już działał na tych wersjach systemu operacyjnego Windows. Aby kontynuować korzystanie z gier i innych produktów zakupionych na Steam, należy zaktualizować system do nowszej wersji.

Najnowsze funkcjonalności w Steam są zależne od wbudowanej wersji Google Chrome, która nie działa już na starszych wersjach systemu Windows. Dodatkowo przyszłe wersje Steam będą wymagały funkcjonalności oraz aktualizacji bezpieczeństwa obecnych tylko na systemach Windows 7 i nowszych.

Przez resztę 2018 roku Steam będzie działał normalnie i będzie można uruchamiać gry na systemach Windows XP i Windows Vista, ale inne funkcjonalności będą ograniczone. Na przykład nowy czat Steam nie będzie dostępny. Zachęcamy wszystkich użytkowników korzystających z tych systemów operacyjnych do ulepszenia ich do nowszych wersji systemu Windows w celu korzystania z najnowszych funkcji Steam oraz posiadania dostępu do gier i innej zawartości na Steam w przyszłości.