Menu główne

Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym

Zastosuj się do poniższych kroków, aby zdiagnozować problemy z połączeniem internetowym dotyczące Steam:

 1. Sprawdź status serwera Steam

  Sprawdź status serwera Steam, aby upewnić się, że napotkany problem nie jest związany z awarią systemu. Jeśli próby połączenia ze stronami Steam kończą się przekroczeniem czasu oczekiwania, jest bardzo prawdopodobne, że wystąpił ogólny problem systemu i Steam nie będzie dostępny, dopóki usterka nie zostanie rozwiązana.

 2. Sprawdź swój router

  W artykule Używanie routera ze Steam znajdziesz instrukcje, dzięki którym dokładnie określisz problem, jeżeli jest on powodowany przez router.

  Połączenie bezprzewodowe oraz połączenia typu powerline (sieć z gniazdka) mogą powodować sporadyczne problemy z powodu interferencji. Jeżeli jest to możliwe, przetestuj Steam, podłączając swój komputer do sieci kablowej, by określić, czy to ona jest źródłem problemu. Test prędkości Internetu również może pomóc ci w zidentyfikowaniu problemu związanego z lokalną jakością łącza.

 3. Sprawdź wszystkie zapory

  Przeczytaj artykuł Używanie zapory (firewall) z aplikacją Steam, aby dowiedzieć się jak sprawdzić i skonfigurować zaporę do pracy ze Steam.

  Uwaga: jeśli instalujesz Steam albo został on niedawno zaktualizowany, zapora może blokować połączenie z siecią Steam - nawet jeśli program działał poprawnie przed aktualizacją.

 4. Wyłącz aplikacje działające w tle

  Przeczytaj artykuł Programy, które mogą zakłócać działanie Steam i zmień konfigurację, wyłącz lub odinstaluj każdą aplikację, która może blokować połączenie Steam i gier Valve z siecią.

 5. Wirusy, trojany, malware, adware i spyware

  Przeskanuj komputer w poszukiwaniu spyware, malware, adware i wirusów zakłócających działanie Steam.

 

Porty wymagane przez Steam

Wszystkie wymagane przez Steam porty są wypisane tutaj. Istnieje możliwość, że gry dostępne na Steam będą wymagały otwarcia innych portów.

Uwaga:

Wiele sieci uniwersyteckich i serwerów proxy blokuje porty wymagane przez Steam do działania - jeśli używasz jednego z tych rozwiązań, skonsultuj się z administratorem sieci, aby upewnić się że wymagane porty są otwarte. Porty wymagane przez Steam nie mogą być przekierowane na HTTP ani ich konfiguracja nie może zostać zmieniona wedle własnego uznania.

 

 

Znane problemy z dostawcami usług internetowych (ISP)

Ważne:

Jeśli zauważysz, że Steam ma problemy z łączeniem się tylko w określonych porach dnia (na przykład wieczorami między godziną 17:00 a 23:00 czasu polskiego), możliwe, że ISP blokuje bądź „optymalizuje” twoje łącze. Sprawdź połączenie w innych godzinach i skontaktuj się z ISP, jeśli uważasz, że to jest powodem problemów.

Kilku dostawców blokuje porty wymagane do poprawnej pracy Steam oraz gier:

 • 012.net (ruch Steam blokowany)
 • Bluewin (zapora sieciowa blokuje Steam ze strony dostawcy - musi zostać zablokowana przez panel zarządzania usługami)
 • Dutch Telecom (ruch Steam blokowany)
 • ISPFree (ruch Steam blokowany)
 • Micronet Broadband (ruch Steam blokowany)

 

Powiązane artykuły
Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym Komunikaty „Bezpieczne połączenie nie powiodło się", „Nie zalogowano na Steam" lub „Połączenie z serwerem VAC nie powiodło się"
Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym Używanie zapory (firewall) z aplikacją Steam
Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym Używanie routera ze Steam