Menu główne

CS:GO – blokady i kary czasowe w trybie Turniejowym

Kary czasowe i blokady w Counter-Strike: Global Offensive nie podlegają dyskusjom i nie mogą zostać zdjęte lub skrócone przez Pomoc techniczną Steam.

 

Jeżeli automatyczna kara czasowa zostanie nałożona niesłusznie, to zostanie automatycznie cofnięta przez nasze serwery. Jeśli chcesz przedyskutować działanie tego systemu ze społecznością, możesz to zrobić tutaj.

Kary czasowe:

Informacje o blokadach:

Dlaczego nakładane są kary czasowe w trybie Turniejowym?

Kary czasowe w trybie Turniejowym istnieją, by mecze w Counter-Strike były przyjemnym doświadczeniem dla wszystkich graczy na serwerze. Gdy gracz wykona działanie negatywnie wpływające na mecz i jego uczestników, może on otrzymać karę czasową w trybie Turniejowym, która uniemożliwia mu granie w tym trybie oraz w trybie Sparingu przez pewien czas.

Takie kary są nakładane niezależnie od tego, czy czyn był zamierzony, a gracz otrzymuje jasny komunikat przed wykonaniem działania, którego rezultatem będzie nałożenie kary czasowej.

Kary czasowe w trybie Turniejowym są nakładane z następujących powodów:

Brak stabilności połączenia z serwerem

Jeżeli gracz nie ma stabilnego połączenia z serwerem lub nie połączy się z nim ponownie na czas, otrzyma karę czasową w trybie Turniejowym. Może być to problem sieciowy, techniczny lub lokalny związany z twoim komputerem, ale jeżeli gracz opuści serwer z trybem Turniejowym i nie połączy się z nim na czas, otrzyma karę czasową w tym trybie.

Jeśli doświadczasz problemów z połączeniem internetowym, które skutkują otrzymaniem kary czasowej, upewnij się, że owe problemy zostaną rozwiązane, zanim ponownie dołączysz do rozgrywki turniejowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule na temat rozwiązywania problemów z połączeniem internetowym.

Nowi gracze mogą wygrać maksymalnie dwa mecze w trybie Turniejowym w ciągu 24 godzin

Nowi gracze mogą wygrać 2 mecze w trybie Turniejowym w ciągu 24 godzin przed otrzymaniem zamierzonej kary czasowej. Istnieje ona, by ograniczyć wpływ nowych graczy na wyszukiwanie gier w trybie Turniejowym oraz Sparingu.

Po 10 wygranych w trybie Turniejowym kara czasowa dla nowych graczy zostaje zniesiona i limit liczby wygranych w tym trybie w ciągu 24 godzin przestaje istnieć.

Wyrzucenie zbyt wielu graczy

Kary czasowe w trybie Turniejowym są nakładane na graczy, którzy wyrzucili zbyt wielu graczy w meczach w tym trybie. Niezależnie od tego, czy rozpoczniesz głosowanie, czy wciśniesz F1 w celu wyrzucenia gracza, robienie tego zbyt często poskutkuje nałożeniem tego typu kary na twoje konto.

Kary czasowe za wyrzucanie zbyt wielu graczy są nakładane tylko na graczy nadużywających tej opcji. Posiadamy wiele systemów, dzięki którym upewniamy się, że tego typu kary czasowe są nakładane poprawnie i jeżeli grasz z osobami, które dopuszczają się nadużyć, sugerujemy zgłosić je w grze zamiast próbować wyrzucać. Rozpoczynanie głosowania w celu wyrzucenia członka drużyny powinno mieć miejsce tylko w uzasadnionych przypadkach.

Bycie wyrzuconym ze zbyt wielu gier

Jeżeli inni gracze wyrzucą cię zbyt wiele razy z meczów w trybie Turniejowym, twoje konto otrzyma karę czasową. Podobnie jak w przypadku wyrzucania zbyt wielu graczy, istnieją systemy, dzięki którym upewniamy się, że tego typu kary czasowe są nakładane tylko na graczy, którzy są wyrzucani zbyt często.

Opuszczanie gier

Gracze chcący opuścić mecz w trybie Turniejowym otrzymują jasny komunikat o karze. Opuszczenie trwającego meczu w trybie Turniejowym nałoży karę czasową na twoje konto.

Użytkownicy doświadczający problemów technicznych lub sieciowych mogą zostać odłączeni od meczu w trybie Turniejowym, co poskutkuje nałożeniem kary czasowej za jego opuszczenie lub niepołączenie się z meczem ponownie na czas.

Nieobecność lub brak uczestnictwa w trwającej rozgrywce

Gracz, który jest nieobecny lub nie uczestniczy aktywnie w meczu w trybie Turniejowym może zostać usunięty z serwera. Jeżeli musisz odejść od komputera, sugerujemy poproszenie swoich członków drużyny o zarządzenie przerwy.

Czy moja kara czasowa w trybie Turniejowym może zostać zdjęta?

Nie. Niezależnie od powodu nałożenia tego typu kary nie może ona zostać zdjęta. Musisz poczekać, aż kara minie, zanim ponownie będziesz w stanie dołączyć do kolejki wyszukiwania gier w trybie Turniejowym.

Ile będzie trwała moja kara czasowa w trybie Turniejowym?

Kary czasowe w trybie turniejowym w CS:GO mają cztery poziomy. Gdy konto otrzymuje taką karę, to jej poziom pozostaje na koncie przez tydzień okresu próbnego. Każda dodatkowa kara czasowa otrzymana w tym okresie zwiększa czas, przez który gracze nie będą mogli skorzystać z wyszukiwania gier:

  • Pierwsza kara (1. poziom) - trwa 30 minut
  • Druga kara (2. poziom) - trwa 2 godziny
  • Trzecia kara (3. poziom) - trwa 24 godziny
  • Czwarta kara (4. poziom) - trwa tydzień

Tydzień rozgrywek bez kar zmniejsza ich poziom o jeden. Konto, którego poziom kary został zmniejszony do 2. poziomu po tygodniu bez kar otrzyma karę czasową 3. poziomu (24 godziny) podczas następnego przewinienia.

Pamiętaj o tym, że kara może przekroczyć 4. poziom. Gracze, których kara przekracza 4. poziom będą musieli grać jeszcze dłużej, by kara została zmniejszona poniżej 3. poziomu.

Jak mogę określić mój obecny poziom kary?

Możesz to zrobić, zwracając uwagę na długość ostatniej otrzymanej kary czasowej:

  • Twoja ostatnia kara trwała 30 minut - 1. poziom
  • Twoja ostatnia kara trwała 2 godziny - 2. poziom
  • Twoja ostatnia kara trwała 24 godziny - 3. poziom
  • Twoja ostatnia kara trwała tydzień - 4. poziom lub wyższy

Blokady VAC

Gracze, na których została nałożona blokada VAC, znajdą więcej informacji w artykule na temat nakładania blokad VAC. Dodatkowe informacje na temat VAC można znaleźć w artykule dotyczącym systemu Valve Anti-Cheat (VAC).

Blokady Nadzoru

Blokada ta nakładana jest przez system Nadzoru w Counter-Strike: Global Offensive na dowolne konto, które dopuściło się oszustwa lub innego szkodliwego zachowania. Więcej informacji o Nadzorze znajdziesz w artykule na temat systemu Nadzoru w CS:GO.

Blokady GSLT

Blokady GSLT (Game Server Login Token - token loginu serwera gry) zostaną nałożone na administratorów serwerów, którzy oferują fałszywe ekwipunki i/lub profile w ramach płatnej lub darmowej usługi poprzez modyfikacje ich serwerów. Więcej informacji o blokadach GSLT można znaleźć w artykule na temat blokad GSLT.

Blokady poprzez funkcję udostępniania gier

Możemy odebrać ci dostęp do funkcji udostępniania gier, a twoje konto może otrzymać blokadę VAC, jeżeli osoba pożyczająca od ciebie gry dopuści się oszustwa lub wyłudzenia. Dodatkowo nie będzie można współdzielić gier zabezpieczonych przez VAC.

Problem with this game?

Contact Support
Powiązane artykuły
CS:GO – blokady i kary czasowe w trybie Turniejowym System Valve Anti-Cheat (VAC)
CS:GO – blokady i kary czasowe w trybie Turniejowym Moje konto otrzymało blokadę VAC
CS:GO – blokady i kary czasowe w trybie Turniejowym Counter-Strike: Global Offensive - problemy z wydajnością i prawidłowym działaniem
CS:GO – blokady i kary czasowe w trybie Turniejowym Czysty serwer: plik [GAME]\\pak01_001.vpk nie zgadza się z plikiem serwera
CS:GO – blokady i kary czasowe w trybie Turniejowym Rozłączono przez VAC: nie możesz grać na zabezpieczonych serwerach